"Черно море" удари "Локо" София, украинец бе героят

Евгений Сердюк призова за спиране на руската офанзива в родината му

"Черно море" победи "Локомотив" София с 3:0 като гост в мач от 21-ия кръг на родния футболен шампионат. В герой за "моряците" се превърна украинецът Евгений Сердюк, който отбеляза две от попаденията, разписа се и Матиас Курьор.

Тимът на Илиан Илиев поведе в 4', когато Курьор засече прострелно центриране. Десет минути по-късно Илия Димитров от "железничарите" пропусна дузпа и стана първият, нереализирал от бялата точка в съперничеството между двата отбора.

В 28' гостите удвоиха аванса си чрез украинеца Сердюк, който излезе сам срещу вратаря и не сбърка. Той отпразнува гола с емоционален призив за спиране на руската офанзива в родината му.

В 68' Сердюк се възползва от нова грешка в отбраната на "Локомотив" и отбеляза на празна врата.

С успеха "Черно море" се изкачи до четвъртата позиция, която заема с актив от 35 точки. "Локомотив" остава 12-и с 19 точки. В следващия кръг варненци приемат "Пирин" Благоевград, докато "железничарите" гостуват на "Славия".

Съставите

"Локомотив": 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 14. Дейвид Малембана, 58. Октавио Мантека, 9. Илия Димитров, 7. Александър Александров, 93. Виржил Пинсон

"Черно море": 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатков Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк