Четвърта поредна победа за "Академик" Пловдив в Балканската лига (ВИДЕО)

Селекцията на Йордан Янков се справи с ТФТ

"Академик" Пловдив продължава убедителното си представяне в Балканската лига. Тимът на Йордан Янков записа четвърта поредна победа в турнира от началото на груповата фаза, след като се наложи с 83:75 над ТФТ от Скопие.

Двубоят започна доста оспорвано, а след десет минути игра гостите имаха минимална преднина – 17:15. Резултатността продължи да бъде сравнително ниска и през втория период, а след нова поредица от обрати, на почивката ТФТ водеше с 31:30.

След паузата последваха силни минути за баскетболистите на Йордан Янков, които в края на третата четвърт изравниха за 56:56. След нови размени на водачеството в оставащото време, българският тим натрупа аванс от няколко точки в последните минути и не го изпусна до края.

По 19 точки за победителите вкараха Адриян Секулов и Тони Гуджино (9 борби), а Васил Бачев добави 14 точки.

За ТФТ Ландриъс Хортън бе най-резултатен с 13 точки, 11 отбеляза Иван Сапунджиев.