Чили надви Уругвай в скандален мач (ВИДЕО)

Южна Америка ще има нов шампион

Чили победи Уругвай с 1:0 в първа среща от четвъртфиналната фаза на Копа Америка.

Двубоят се игра на Националния стадион в Сантяго. Домакините доминираха през по-голямата част на срещата, но не съумяваха да пробият сгъстената защита на уругвайците. “Ла Селесте” пък разчиташе предимно на тарана Единсон Кавани.

В 61-ата минута обаче нападателят на Пари Сен Жермен бе скандално изгонен. Бранителят на Чили Гонзало Хара провокира Кавани по меко казано нестандартен начин, което предизвика Ел Матадор и той замахна към лицето на противника си. Хара веднага се строполи на земята, а случката не убягна на рефера, и Кавани бе изгонен.

С човек повече момчетата на Хорхе Сампаоли осъществиха много по-мощен натиск. Те трябваше да чакат до 81-та минута, в която Маурисио Исла отбеляза победното попадение.

Урусите се впуснаха напред в търсене на изравнителен гол, но агресивната им игра доведе единствено до нов червен картон. В 88-та минута Жорже Фусиле също бе изгонен. Множеството прекъсвания на мача принудиха съдията да даде цели 7 минути продължение, но “небесносините” нямаха сили да отбележат.

На полуфинал Чили ще срещне победителя от двойката Боливия – Перу, които са абсолютни аутсайдери.

Интересен факт е, че Чили досега никога не е печелил Копа Америка. “Ла Роха” обаче има два загубени финала – срещу Парагвай с 1:3 през 1979 година и срещу Уругвай с 0:1 през 1987 година