Чили се класира за четвъртфиналите на Копа Америка след успех срещу Панама (ВИДЕО)

Аржентина с класическа победа над Боливия в мач без значение

Защитаващият титлата си тим на Чили се класира за фазата на елиминациите на турнира Копа Америка след победа над Панама с 4:2.

Чилийците завършиха на второ място в четвърта група и си осигуриха мач срещу Мексико на четвъртфиналите.

Двубоят на "Линкълн Фийлд" във Филаделфия бе директен спор за второто място, като Чили се нуждаеше от равенство, а на Панама бе нужна задължителна победа.

Мигел Камарго откри за Панама още в 5' минута, но до почивката Чили обърна мача с два гола на Едуардо Варгас. В 50' минута Алексис Санчес направи 3:1 с фантастично воле.

Панамците не развяха бялото знаме и се върнаха в мача с попадение на Абдиел Аройо в 75' минута. Минута преди края Алексис Санчес сложи точка на спора с втория си гол в мача за крайното 4:2.

В другия мач от групата Аржентина победи категорично Боливия с 3:0 и с пълен актив от 9 точки след три победи завърши на първо място в група D.

Мачът бе без значение за класирането и звездата на Аржентина Лионел Меси получи почивка.

И трите гола паднаха до почивката. Ерик Ламела откри в 13' минута, а Езекиел Лавеци направи 2:0 две минути по-късно. Виктор Куеста оформи крайния резултат в 32' минута.
На четвъртфиналите Аржентина ще срещне Венецуела.

Днес е почивен ден на Копа Америка, а утре започват четвъртфиналите със срещата САЩ - Еквадор.