Чили защити трофея си от Копа Америка и отказа Меси от националния отбор

Звездата на Барселона изпусна дузпа

Чили спечели за втора поредна година трофея в Копа Америка. На финала шампионите надиграха Аржентина с 4:2 след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при 0:0.

Капитанът на "гаучосите" Лионел Меси, както и Лукас Билиа се превърнаха в антигерои за своя тим, след като пропуснаха дузпи.

Двубоят в Ню Джърси бе доста нервен и още през първото полувреме двата отбора останаха с по 10 души на терена.

В 28-ата минута Марсело Диас получи втори жълт картон и остави Чили с човек по-малко.

Две минути преди почивката защитникът Маркос Рохо получи директен червен картон за влизане отзад в краката на Артуро Видал и по този начин численото равенство на терена бе възстановено.

До края на редовното време и продълженията символичните домакини от Аржентина бяха по-активни, но не намериха път към вратата на Клаудио Браво.

При наказателните удари Артуро Видал пропусна още при първата дузпа за Чили, но веднага след него Меси стреля високо над вратата. След това чилийците реализираха чрез Николас Кастийо, Чарлс Арангис, Жан Босежур и Франсиско Силва, докато за Аржентина точни бяха Хавиер Масчерано и Серхио Агуеро, а изстрелът на Лукас Билиа бе спасен от Браво.

През миналата година Чили отново победи Аржентина на финала, като тогава победителят също бе определен след дузпи.

За най-добър играч в юбилейното издание на Копа Америка бе определен чилиецът Алексис Санчес.

Само минути след загубата капитанът на "гаучосите" Лионел Меси обяви, че слага край на футболната си кариера с националния отбор на Аржентина.

"Толкова много исках да съм шампион с Аржентина. Но не успях. Не ми е било писано", написа Меси.

Лидерът на Барселона, който спечели абсолютно всичко на клубно ниво с каталунците, така и няма трофей с националния отбор.

Меси и компания губят финал на голямо първенство за трета поредна година.

През 2014-а "гаучосите" отстъпиха на Германия с 0:1 във финала на световното първенство, а през миналата и през тази година Чили ги надигра за Копа Америка.

29-годишният Меси има 113 мача и 55 гола за Аржентина.