Боби Цонев донесе първи успех на "Левски" у дома след 281 дни чакане

"Сините" победиха трудно "Етър" с 2:1

Отборът на "Левски" записа първа победа у дома през 2020 г. "Сините" спечелиха с 2:1 домакинството си на "Етър" в мач от 5-ия кръг на Първа лига.

Така момчетата на Георги Тодоров прекъснаха негативната серия от 281 дни без победа на "Герена". За последно "Левски" спечели в своя дом на 8 декември 2019 г. срещу "Витоша" Бистрица.

В герой за "сините" се превърна Борислав Цонев, който се разписа за крайния успех от пряк свободен удар.

"Левски" започна колебливо в отбрана, като до 20-ата минута гостите от Велико Търново бяха по-агресивни в атака. Първата по-значима голова възможност за столичани бе чак в 30-ата минута.

Шест по-късно домакините откриха резултата. Борислав Цонев, който подписа договор с тима преди няколко дни, подаде към Алекс Петков и той с глава отклони към партньора си в защита Живко Атанасов. Централният бранител с глава вкара дебютното си попадение за "сините".

В 40-ата минута опасен удар на Паулиньо мина покрай вратата на Анатоли Господинов.

В края на първото полувреме "синята" отбрана бе хваната неподготвена и юношата на "Левски" Преслав Боруков вкара първо попадение за "болярите" след близо 8-часова голова суша.

Десетина минути преди края съдията отсъди пряк свободен удар пред границата на наказателното поле след спорно нарушение. Борислав Цонев застана зад топката и 5 години след последното си попадение за "Левски" се разписа за крайното 2:1.

Победата е втора поредна за "Левски" в първенството. С този успех "сините" се изкачиха временно на 7-ото място в класирането със 7 точки. "Виолетовите" са последни с пет загуби от пет мача.