ЦСКА 1948 изненада 10 от "Лудогорец"

Шампионите допуснаха втора загуба в първенството

ЦСКА 1948 нанесе втора загуба на "Лудогорец" от началото на сезона в Първа лига! Тимът на Николай Киров изненадващо спечели с 2:0 като домакин в среща от 15-ия кръг. Столичани се възползваха от численото си предимство, до което се стигна още в 8' след червен картон на Оливие Вердон.

Домакините поведоха в началото на втората част чрез национала Ивайло Чочев, а в 82' крайният резултат бе оформен от Георги Русев.

Така ЦСКА 1948 прекъсна серията си от три поражения и записа първи успех от над месец.

Днес "Лудогорец", който бе без Кирил Десподов, съхранен от треньора Станислав Генчев за предстоящия двубой с "Цървена звезда" в Лига Европа (25 ноември (четвъртък), 19:45 ч., пряко по bTV Action), не създаде нищо опасно пред противниковата врата.

Въпреки че си тръгна с празни ръце от Бистрица, "Лудогорец" остава на върха в Първа лига с актив от 33 точки - 4 пред ЦСКА, като "армейците" са с мач по-малко. Същевременно ЦСКА 1948 се изкачи до 11-о място, което заема с 14 точки.

След седмица отборът на Николай Киров гостува на "Локомотив" София, докато "Лудогорец" се сблъсква с ЦСКА в дербито на кръга.

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 24. Марин, 3. Пиргов, 87. Петров, 77. Стоянов, 7. Топузов, 18. Чочев, 37. Мартинов, 20. Бастунов, 33. Иванов, 10. Русев

"Лудогорец": 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 30. Пластун, 6. Пинас, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 37. Текпетей, 64. Янков, 13. Чибота, 9. Марин