ЦСКА 1948 пречупи "Царско село" и се утвърди в топ 6

Дузпа донесе трите точки за тима на Красимир Балъков

ЦСКА 1948 записа първи успех за календарната 2021 г. Тимът на Красимир Балъков спечели с 2:1 като домакин на "Царско село" в мач от 17-ия кръг на Първа лига.

И без продадения на "Берое" голмайстор Мартин Камбуров, "червените" поведоха в 23', когато Панайотис Лука прати топката в собствената си мрежа. Гостите отговориха с фамозен пропуск на Андерсон Кордейро.

След почивката "царете" изравниха в 67' с попадение на Димитър Костадинов, който отбеляза в дебюта си. Само 6 минути по-късно обаче Лъчезар Балтанов фаулира Марио Топузов в наказателното поле и за ЦСКА 1948 бе отсъдена дузпа. Георги Русев не сбърка от бялата точка за 2:1.

В 83' топката се отби в гредата след удар на Емануил Манев от "Царско село".

ЦСКА 1948 все пак удържа победата и се утвърди в топ 6 с 27 точки - 10 повече от "царете", заемащи осмата позиция.

В 18-ия кръг ЦСКА 1948 гостува на "Монтана", а "Царско село" приема "Ботев" Пловдив.

Съставите:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 87. Петров, 24. Марин, 4. Лясков, 26. Серкан, 8. Климентов, 11. Д. Александров, 70. Русев, 7. Топузов

"Царско село": 30. Пласид, 4. Марков, 9. Христов, 7. Костадинов, 11. Андерсон, 17. Даскалов, 10. Балтанов, 22. Луис Педро, 25. Мертенс, 93. Бандаловски, 8. Лука