ЦСКА 1948 разгроми "Ботев" Враца в дебюта на Николай Киров

Първа победа за тима в първенството

Новият треньор на ЦСКА 1948 - Николай Киров, дебютира начело на тима с разгромна победа над "Ботев" Враца в седмия кръг на Първа лига. Домакините победиха с 5:1 своя съперник, като успехът е първи за тима в първенството.

Така ЦСКА 1948 вече не е на последно място в класирането и се изкачи с две позиции. Врачани пък записаха второ поражение и са седми в подреждането.

Всъщност гостите поведоха на стадион "Васил Левски" в 25-ата минута след изстрел на Юлиан Ненов. В редиците на ЦСКА 1948 реагираха светкавично. Равенството беше възстановено само 2 минути по-късно с гол на Симеон Петров.

Домакините вкараха още два гола до края на полувремето. В 31-ата минута се разписа Крум Стоянов, а 7 минути по-късно - Георги Русев за 3:1

В началото на втората част страстите поутихнаха, като отново ЦСКА 1948 държеше инициативата. Петров вкара втория си гол чак в 85-ата минута, а крайното 5:1 оформи Денислав Александров 3 минути преди края.