ЦСКА 1948 удари 10 от "Берое" и задмина "Левски"

Дузпа и червен картон решиха мача

ЦСКА 1948 победи с 1:0 "Берое" в последния мач от 11-ия кръг на родния футболен шампионат.

Гостите от Стара загора бяха по-активни преди почивката, но нулевото равенство се запази. През втората част обаче ЦСКА 1948 имаше инициативата и изтръгна трите точки чрез Ивайло Чочев. Националът се разписа в 72' от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Омар Сако, който бе изгонен с директен червен картон след преглед със системата за видеоповторения (VAR).

Извън групата на "Берое" за двубоя бе голмайстор №1 в елита за всички времена Мартин Камбуров.

След победата, трета за тима от началото на сезона, ЦСКА 1948 се изкачи до осмата позиция с актив от 11 точки, изпреварвайки "Левски" заради повечето отбелязани попадения. "Берое" остава шести с 16 точки.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на "Локомотив" Пловдив, а заралии приемат ЦСКА.

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Деян Лозев, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 77. Крум Стоянов, 9. Денислав Ангелов

"Берое": 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 10. Даниел Генов, 11. Алюн Фол, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин