ЦСКА мина през "Витоша" и оглави класирането

"Червените" спечелиха с 2:0

ЦСКА записа втора поредна победа в Първа лига, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на "Витоша" Бистрица. И двете попадения за "червените" паднаха през първата част.

Символичните гости започнаха да търсят гола още с първия съдийски сигнал. В 3-ата минута Мауридес пропусна, но в 10-ата играчите на "Витоша" нямаха отговор на удара по земя на Тиаго Родригес, с който бе открит резултатът на "Васил Левски".

В 17-ата минута "червените" нанесоха втори удар, а този път Рубен Пинто записа името си сред голмайсторите.

Домакините стигнаха до първата си по-сериозна възможност в 32-ата минута, но Георги Амзин не успя да прониже Черниаускас от 2-3 метра.

Натискът на ЦСКА продължи и през второто полувреме. но играчите на Нестор Ел Маестро не отбелязаха повече голове.

Така преди последния мач от кръга между "Левски" и "Черно море" ЦСКА оглавява еднолично класирането с 6 точки, докато "Витоша" остава с 3 точки на 9-ата позиция.