ЦСКА Москва с победа в Евролигата. Везенков и "Барселона" започват тази вечер (ВИДЕО)

bTV

ЦСКА Москва започна с победа защитата на титлата си в Евролигата. Тази вечер Александър Везенков и "Барселона" стартират в турнира с гостуване на "Уникс Казан".

"Армейците" стартираха редовния сезон по перфектен начин, след като разгромиха "Галатасарай" като гост в Истанбул. Шампионите спечелиха със 109:84 точки, записвайки най-резултатния двубой в историята на своите участия в Евролигата.

Нандо де Коло бе най-резултатен за успеха на ЦСКА с 22 точки, а Милош Теодосич завърши срещата с 20 точки и 11 асистенции. Във втория кръг след седмица московчани са домакин на "Панатинайкос". В друга среща "Армани Милано" постигна драматична победа с 99:97 над гостуващия тим на "Макаби Тел Авив".

Срещата бе решена в последната секунда на четвъртата част, в която Джамел Маклийн блокира стрелбата на Силвен Ландерсберг, за да осигури успеха на домакините с едва 2 точки. Най-полезни за италианския тим бяха двама бивши играчи на гостите от Израел - Рики Хикман с 22 точки и Милан Мачван с 18.

Победа в първия кръг постигна и турският "Дарушафака", който спечели със 73:70 в Белград срещу "Цървена Звезда".