ЦСКА на Любо Пенев изпусна да победи 10 от "Лудогорец"

Двата тима направиха 1:1 в първия полуфинал за Купата

ЦСКА пропусна да победи 10 от "Лудогорец" в първия си мач след раздялата с треньора Бруно Акрапович и завръщането на Любослав Пенев на поста. Двата тима завършиха наравно 1:1 под снега на ст. "Българска армия" и оставиха интригата за реванша в Разград след седмица.

"Червените" поведоха с гол на Тиаго Родригеш в 77', но "орлите" изравниха в 83', когато точен бе Каули Оливейра. Гостите играха с човек по-малко от 60'. Тогава Бърнард Текпетей си изкара втори жълт картон.

Първия точен удар в мача беше бе дело на Джером Синклер от ЦСКА, но вратарят на "Лудогорец" Кристиан Кахлина нямаше проблеми. Последва ситуация и пред Жорди Кайседо, който също бе спрян от стража на шампионите.

До края на полувремето последователно Кайседо, Енрике Рафаел и Тиаго не успяха да преодолеят Кахлина.

В 53' реферът Волен Чинков отхвърли претенциите на "Лудогорец" за дузпа след съприкосновение между Елвис Ману и Иван Турицов в наказателното поле.

След час игра Текпетей бе изгонен заради избутване на Синклер в гръб, което му донесе втори жълт картон. ЦСКА се възползва от численото си предимство и откри резултата след пробив на Георги Йомов и завършващ удар на Тиаго в 77'.

Шест минути по-късно "Лудогорец" изравни чрез Каули, който засече топката след центриране от пряк свободен удар, оформяйки крайното - 1:1.

Съставите

ЦСКА: 1. Бусато, 2. Матей, 3. Жеферсон, 4. Кох, 7. Енрике, 18. Мазику, 19. Турицов, 20. Тиаго, 21. Юга, 24. Синклер, 30. Кайседо

"Лудогорец": 1. Кахлина, 4. Сисиньо, 7. Сантана, 12. Анисе, 19. Сотириу, 22. Икоко, 24. Вердон, 32. Са, 37. Текпетей, 88. Вандерсон, 95. Каули