ЦСКА надигра германци в първата си контрола (ВИДЕО)

"Червените" победиха Аален с 1:0

Лидерът в класирането на родното футболно първенство ЦСКА постигна победа в първата си контролна среща по време на подготвителния лагер в Турция. "Армейците" надиграха с минималното 1:0 втородивизионния немски отбор Аален. Победният гол за софийския гранд отбеляза Аурелиен Йоахим. Нападателят се разписа от 11-метров наказателен удар.

Треньорът Стойчо Младенов разчиташе на два различни състава в двете полувремена, а неофициален дебют с екипа на тима направиха новите попълнения Фортес, Николич и Бъркляча.

След равностойно начало ЦСКА поведе в 20-ата минута. Точен от дузпа бе Йоахим. Осем минути по-късно главният съдия изравни наказателните удари, отсъждайки такъв за германския отбор за нарушение на Пламен Крачунов в наказателното поле. Ударът на Лудвиг обаче бе отразен след страхотна намеса на Якуб Дивиш.

До края на срещата Йоахим и Буш пропуснаха да увеличат аванса на ЦСКА, а в последните минути немците уцелиха греда. Следващата контрола на "армейците" е утре. Съперник е Металист Харков.