ЦСКА надви "Черно море", Черниаускас си вкара комичен автогол

3:1 за "червените", които са временен лидер в Първа лига

ЦСКА оглави временно класирането в Първа лига след домакинска победа над "Черно море" с 3:1. "Червените" се изравниха по точки с "Левски", но с по-добра голова разлика са начело поне до утре, когато "сините" гостуват на "Локомотив" Пловдив.

Срещата на "Българска армия" започна с минута мълчание в памет на четиримата футболисти на Павликени, които загинаха в автомобилна катастрофа през седмицата.

"Червените" поведоха с "гол от съблекалнята". 14 секунди след началния съдийски сигнал Едвин Джеси реализира с добавка на празна врата след асистенция на завърналия се в състава след лечение на контузия Жоржиньо.

В 8-ата минута "Черно море" бе близо до изравнителен гол, когато бившият халф на "Левски" Васил Панайотов стреля в аут от 15 метра.

Най-куриозният момент в мача дойде в 14-ата минута, когато вратарят на ЦСКА Витаутас Черниаускас възстанови равенството с куриозен автогол. Чорбаджийски върна топката към стража, но той не я уцели добре и я фалцира в собствената си врата.

Кирил Десподов пропусна стопроцентово положение в 28-ата минута, когато получи извеждащ пас от Бодуров при спорна ситуация за засада, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите Благой Макенджиев. При добавката пък Енчев парира изстрела на Джеси.

В 39-а минута Десподов се реваншира за пропуска с фамозен гол от пряк свободен удар. Националът прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата с шут от над 25 метра.

Зрелищен гол на Рубен Пинто увеличи преднината на ЦСКА в 58-ата минута. Португалецът изстреля истински снаряд от близо 30 метра и не остави шансове на Макенджиев - 3:1.

Влезлият като резерва Тиаго Родригеш изпусна две положения, като първият път Макенджиев спаси удара му, а при втория опит топката се отби от гредата.

В последните десетина минути в игра за ЦСКА се появи новото попълнение Али Соу, за когото това бе дебют с червената фланелка.

Състави

ЦСКА: 30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 7. Жоржиньо, 8. Джеси, 9. Мауридес, 14. Лясков, 15. Малинов, 19. Десподов, 27. Секулич

"Черно море": 88. Макенджиев, 38. Ндонгала, 33. Енчев, 70. Димов, 23. Хасани, 10. Василев, 71. Панайотов, 16. Витанов, 41. Кононго, 9. Фенуш, 99. Кики