ЦСКА направи куп пропуски и бе наказан от "Зоря"

"Армейците" отстъпиха с 0:1 в мач от Лигата на конференциите

ЦСКА загуби с 0:1 от украинския "Зоря" като домакин в среща от третия кръг в група 3 на Лигата на конференциите. "Армейците" доминираха през първата част и направиха куп пропуски, преди да бъдат наказани от гостите след почивката.

Победното попадение за "Зоря" реализира Аллахаяр Саядманеш в 65' с мощен шут.

В края на двубоя "червените" имаха претенции за дузпа на три пъти в рамките на минута, но те бяха отхвърлени. В добавеното време тимът на Стойчо Младенов остана с 10 души след директен червен картон на Тибо Вион.

Изненадващ водач в групата вече е "Бодьо Глимт" със 7 точки. Норвежците разбиха фаворита "Рома" с 6:1 у дома и оставиха римските "вълци" на втората позиция с 6 точки. "Зоря" е на трета с 3, а ЦСКА на дъното с 1 точка.

В следващия кръг, на 4 ноември, ЦСКА гостува на "Зоря", а "Рома" приема "Бодьо Глимт".

Стартовите състави

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 10. Йомов, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 30. Вилдсхут, 8. Кери, 9. Кайседо

"Зоря": 53. Мацапура, 45. Фаваров, 32. Имереков, 74. Снумицин, 10. Комченовски, 90. Саядманиш, 23. Вулета, 4. Свек, 28. Громов, 9. Захеди, 11. Гладкий