ЦСКА не успя да вкара на поляци

Акрапович с различни единайсеторки през двете полувремена

cska.bg

ЦСКА и полският "Стал" Миелец завършиха наравно 0:0 във втората контрола на българите на турска земя. Пред няколко дни "червените" победиха с 4:0 втория тим на "Аланияспор".

Треньорът Бруно Акрапович заложи на две напълно различни единайсеторки през двете полувремена на двубоя. В титулярния състав на "Стал" пък бе бившият футболист на ЦСКА Божидар Чорбаджийски.

Снимка: cska.bg

Първата част бе равностойна, като "армейците" владееха повече топката в средата на терена. Чистите голови положения обаче липсваха. Все пак в 15-ата минута капитанът Петър Занев отправи силен шут от над 25 метра, но вратарят на полския тим улови топката. Пет минути по-късно Брадли Мазику изведе Юнус Санкаре на стрелкова позиция в наказателното поле и сенегалецът стреля силно от малък ъгъл, но стражът на "Стал" изби в корнер.

Малко преди почивката и поляците имаха възможност да се разпишат, но Густаво Бусато показа рефлекс и отби удар с глава.

През втората част ЦСКА започна с изцяло променен състав, като единствено Амос Юга бе останал на терена, но и той бе заменен малко след началото на полувремето.

В 56-ата минута опасно центриране по земя за малко не завърши с автогол във вратата на поляците при опит топката да не попадне в Ахмед Ахмедов.

ЦСКА се прибира в България на 18 януари (понеделник), като се планира ден по-рано "армейците" да изиграят още една контролна среща в Турция.

ЦСКА (първо полувреме): 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 10. Радослав Живков, 30. Георги Йомов

ЦСКА (второ полувреме): Димитър Евтимов – Мартин Смоленски, Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Александър Бучков, Греъм Кери – Тиаго Родригеш, Адалберто Пеняранда – Тонислав Йорданов – Ахмед Ахмедов, Али Соу