ЦСКА победи трудно "Локомотив" София в нервен мач

Кайседо и Йомов с голове за "червнените"

ЦСКА успя да победи с 2:0 "Локомотив" София в среща от 17-ия кръг на Първа футболна лига. Мачът на стадион "Българска армия" се отличи още с два отменени гола, греда и две принудителни смени за "червените".

Двата тима се изправиха за последно един срещу друг в елита на родния футбол през 2015 г.

Още в четвъртата минута щабът на ЦСКА трябваше да прави принудителна смяна - Йоан Баи влезе на мястото на Федерико Варела, който получи контузия в бедрото. В края на първата част пък Иван Турицов влезе на мястото на Амос Юга.

През първата част на мача най-добрата възможност за гостите изтърва Матеус Дуарте. Вион от ЦСКА пък уцели гредата.

В 44-ата минута "червените" успяха да пратят топката във вратата на "червено-черните" след като Жорди Кайседо изведе много добре Йоан Баи, който не сбърка. След намесата на системата VAR обаче голът беше отменен заради игра с ръка.

Още в първата минута на втората част обаче домакините поведоха. Йомов подаде на Кайседо, който беше точен за 1:0.

Двадесетина минути преди края "Локо" също отбеляза, но и това попадение на Октавио не бе зачетено заради засада.

Във втората минута на даденото от съдията продължение на срещата ЦСКА стигна до втори гол. Баи подаде на Йомов, който от близко разстояние не остави шансове на вратаря Любенов.

В края на срещата се стигна и до напрежение и сблъсъци между футболистите, но ситуацията не излезе извън контрол.

"Червените" остават на 7 точки от лидера в първенството "Лудогорец", като са и с мач по-малко. "Локо" София е на 11-та позиция.