ЦСКА помете Ботев Ихтиман. Юношите пак блестят

"Армейците" спечелиха с 5:0 и са на 1/16 финал за Купата

ЦСКА се класира за 16-финалите на турнира за Купата на България по футбол. „Армейците" разгромиха Ботев Ихтиман с 5:0.

ЦСКА не срещна особени проблеми с поредния си съперник за Купата на България и поведе още в самото начало. Страхотен пробив на Милен Кикарин, който пробяга повече от 50 метра бе последван от центриране и  гол на Костадин Хазуров в 6-та минута.

Скоро след почивката Хазуров вкара и втори гол, което ликвидира интригата. Асистенция за него нападателят получи от Павел Головодов.

17 годишният Павел Головодов отново изпъкна, вкарвайки блестящ трети гол в 57-та минута. Той изпълни ъглов удар и след като топката се върна при него, избита от защитник, от малък ъгъл мощно я заби високо, в близкия ъгъл на вратата.

Малко по-късно друг червен юноша - Радой Божилов се разписа за 4-0. Той завърши хладнокръвно атаката, след като получи подаване, оставящо го сам срещу вратаря.

Петият гол бе вкаран от още един продукт на армейската школа. Божидар Чорбаджийски се разписа с глава, което бе дебютното му попадение за мъжкия тим. Така след 4-ия си отстранен противник ЦСКА стигна до фазата, в която се включват отборите от А и Б група.