ЦСКА пребори "Витоша" с голове в последните минути

На "червените" им бяха нужни 79 минути, за да открият резултата

Отборът на ЦСКА победи с 3:0 "Витоша" Бистрица в първия мач от 15-ия кръг в Първа лига. Успехът дойде неочаквано трудно, като едва в 79-ата минута домакините откриха головата си сметка.

С тази победа "червените" събраха 35 точки и се изравниха на върха в класирането с "Лудогорец", който в неделя посреща "Берое". "Бистришките тигри" остават на 12-та позиция с 13 точки.

Домакините започнаха активно срещата, като в 9-ата минута Николай Бодуров изведе Станислав Манолев с дълъг пас зад гърба на противниковата отбрана, но стражът на "Витоша" Василев парира последвалия удар.

В 20-ата минута Али Соу също пропусна добра възможност, след като излезе очи в очи с вратаря на гостите, но стреля в тялото на Василев.

Макар и трудно, ЦСКА поведе в 79-ата минута. Мауридес откри резултата с глава след разбъркване около точката на дузпата. В 90-ата минута Кирил Десподов покачи на 2:0, а в добавеното време Мауридес оформи крайното 3:0 с втория си гол в срещата.