ЦСКА представи отбора със загуба от "Монтана" (СНИМКИ)

"Червените" допуснаха обрат от 2:1 до 2:3

С драматична загуба с 2:3 от новака "Монтана" ЦСКА представи тима за новия сезон в Първа лига. Мачът се игра пред празните трибуни на "Българска армия", а домакините изпуснаха победата, след като до 74-ата минута водеха с 2:1.

Избраниците на Стамен Белчев започнаха по-активно, като в 9-ата минута Али Соу удари греда. При втората си възможност в срещата четири минути по-късно голмайсторът на "червените" се разписа за 1:0 след асистенция на Енрике Рафаел.

В 35-ата минута тимът на Никола Спасов изравни. Димитър Илиев бе изведен сам срещу Бусато, но Юрген Матей направи шпагат миг преди халфа да стреля към вратата на ЦСКА. При падането си Илиев неволно чукна топката към непокрития Борислав Балджийски, който на празна врата реализира за 1:1.

"Армейците" отново излязоха напред в резултата в края на полувремето, а точен за 2:1 бе капитанът Валентин Антов.

Гостите не се предадоха и стигнаха до обрат в последния четвърт час на мача. Първо Николай Минков изравни в 74-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал Валери Христов подпечата победата с гол за 3:2.

Новият сезон в Първа лига започва следващия петък (7 август) с мача между новака ЦСКА 1948 и ЦСКА на Гриша Ганчев.