ЦСКА разгроми "Ботев" Ихтиман в дебюта на Акрапович (ГАЛЕРИЯ)

"Армейците" на осминафинал за Купата на България

Бруно Акрапович дебютира начело на ЦСКА с разгромен успех! "Армейците" разбиха с 5:0 третодивизионния "Ботев" Ихтиман в среща от 1/16-финалите за Купата на България.

На ст. "Българска армия" "червените" водеха само с 1:0 на почивката с попадение на Али Соу в 34', но се развихриха през втората част и отбелязаха нови 4 безответни гола - дело на Джером Синклер (55' и 69'), Стефано Белтраме (64') и Ахмед Ахмедов (77').

Така ЦСКА записа най-убедителната си победа от 12 юли насам, когато спечели със същия резултат като домакин на "Берое" в двубой от плейофната фаза на Първа лига.

Босненският треньор Акрапович продължава да няма загуба за Купата на България вече две години. В последните два сезона той вдигна трофея с вече бившия си отбор "Локомотив" Пловдив.

Освен с дебюта на новия наставник на ЦСКА, днешният двубой ще се запомни и като първият официален мач с участието на елитен тим, в който главен съдия е жена. Срещата бе поверена на Християна Гутева.

Съставите

"Ботев" Ихтиман: 12. Радев, 3. Катранков, 19. Везалов, 5. Ангелов, 6. Илиев, 7. Велев, 8. Гаврилов, 23. Бахъров, 10. Христов, 18. Каптиев (69' - Кафтанов), 11. Курдов (62' - Димитров)

ЦСКА: 25. Евтимов, 28. Гълъбов, 2. Матей, 3. Жеферсон (69' - Смоленски), 6. Митков (62' - Бучков), 13. Санкаре, 24. Синклер, 20. Тиаго, 17. Пеняранда (54' - Белтраме), 9. Юрич (62' - Ахмедов), 22. Соу