ЦСКА разгроми "Етър" за 18 минути

Първа победа при Крушчич

cska.bg

Отборът на ЦСКА записа първа победа при Милош Крушчич. "Червените" разгромиха "Етър" с 4:0 при гостуването си във Велико Търново. Победата бе изкована за 18 минути, само през второто полувреме.

Евандро откри резултата в 63-ата минута, а Али Соу удвои в 68-ата минута. Вив Соломон-Отабор направи резултата класически в 74-ата с дебютния си гол за ЦСКА. В 81-ата капитанът Петър Занев оформи финалното 4:0 от пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме Здравко Илиев остави домакините с човек по-малко, след като си изкара втори жълт картон заради грубо нарушение срещу Брадли Мазику.

"Виолетовите" имаха своите шансове най-вече през първите 45 минути. Домакините бяха по-активни и още в началото Боджадж имаше добър шанс да отбележи. Впоследствие великотърновци създадоха опасност от пряк свободен удар, а Дани Младенов стреля неточно от близо разстояние.

"Червените" отговориха с удари на Евандро и Соломон-Отабор, които бяха отразени с лекота от Христо Иванов.

Червеният картон на Илиев в началото на втората част оказа ключова роля. Защитникът закъсня и и макар че играеше за топката, влезе доста опасно в краката на Мазику.

Численото превъзходство даде и психологическо предимство на "армейците", които в рамките на само 11 минути отбелязаха три гола. В 81-та минута пък Петър Занев отбеляза за крайното 4:0.

Това е първи успех за "армейците" при гостуване от 14 септември. ЦСКА остава на четвърто място в Първа лига с 25 точки, като има четири по-малко от "Левски", който утре приема "Дунав" на "Герена".

"Етър" се намира на девета позиция с 14 точки.