ЦСКА с класическа победа над Ботев (Ихтиман) в 34-градусова жега

"Червените" са убедителен лидер в класирането

ЦСКА постигна четвърта поредна победа в първенството на Югозападната "В" група след успех с 3:0 над Ботев Ихтиман. "Червените" бяха символични гости в мача, който се игра на стадиона в столичния квартал "Надежда".

ЦСКА имаше пълно превъзходство, но дузина пропуски пред вратата на ихтиманци запазиха нулевото равенство до почивката. С неточен мерник се отличи Костадин Хазуров, а най-чистото положение пропиля юношата Павел Головодов, който на празна врата от 4-5 метра стреля в аут.

След почивката логиката надделя и ЦСКА стигна до убедителен успех. Капитанът Борис Галчев откри резултата след асистенция на Преслав Йорданов в 63-а минута.

В 72-а минута Ботев остана в намален състав след втори жълт и червен картон на Георги Барбов.

Четири минути преди края Преслав Йорданов покачи на 2:0 с удар извън границата на наказателното поле.

В добавеното време Галчев отбеляза втория си гол в мача, след като финтира защитник на Ботев и с прецизен удар оформи крайното 3:0.

ЦСКА е убедителен лидер в класирането с пълен актив от 12 точки и голова разлика 16:0.