ЦСКА с класика срещу "Ботев" Пловдив, Неделев отново се контузи

"Армейците" записаха четвърта поредна победа в Първа лига

ЦСКА записа четвърта поредна победа в Първа лига, след като спечели с 3:0 като гост на "Ботев" Пловдив в среща от 15-ия кръг.

На стадиона в кв. "Коматево" "армейците" стигнаха до класическия успех с попадения на Тибо Вион в 21', Али Соу в 58' и Брадли Мазику в 68'.

За "Ботев" в игра се завърна контузеният Тодор Неделев, но националът получи нова травма и бе заменен принудително в 34'. Преди това халфът на няколко пъти поиска медицинска помощ.

С трите точки тимът на Бруно Акрапович се изкачи до третата позиция във временното класиране, която заема с 27, колкото има и четвъртият "Арда". "Лудогорец" е втори с 29, а лидер - "Локомотив" Пловдив с една повече.

В следващия кръг "жълто-черните" гостуват на "Берое", докато "червените" приемат "Ботев" Враца. Преди това на ЦСКА предстои мач срещу италианския "Рома" в София, с който завършват еврокампанията.

Съставите:

"Ботев" Пловдив: 33. Аргилашки, 26. Цикарски, 25. Работов, 4. Генев, 6. Педросо, 28. Филипов, 2. Перейра, 88. Шоколаров, 23. Тонев, 8. Неделев, 9. Илиев

ЦСКА: 1. Бусато, 26. Антов, 2. Матей, 11. Занев, 15. Вион, 21. Юга, 3. Жеферсон, 20. Тиаго, 18. Мазику, 7. Енрике, 22. Соу