ЦСКА с престижен успех, нов откри головата си сметка

"Червените" записаха първа победа в контролите

Престижна първа победа за ЦСКА в контролите от зимния лагер в Турция! "Червените" спечелиха с 3:1 срещу руския "Динамо" Москва, заемащ второто място във временното класиране на местната Премиерлига.

Головете за "армейците" отбелязаха Иван Турицов от дузпа, Бисмарк Чарлс и дебютантът Маурисио Гарсес, докато за съперника бе точен Иван Ордец.

В Белек ЦСКА поведе в 23', когато Турицов реализира наказателен удар, отсъден за нарушение на вратаря на "Динамо" Игор Лещук срещу Яник Вилдсхут.

Малко преди почивката Чарлс покачи на 2:0 при добавката след отлично изпълнен пряк свободен удар от Греъм Кери, който затрудни съперниковия страж.

Руснаците върнаха едно попадение четвърт час след подновяването на играта, когато капитанът Иван Ордец вкара с глава при корнер.

В 71' двубоят беше прекъснат за кратко заради... котка на терена.

ЦСКА сложи точка на спора три минути преди края, когато привлеченият преди дни Маурисио Гарсес откри головата си сметка - 3:1.

На "червените" предстоят още две контроли на турска земя - на 31 януари (понеделник) срещу "Шахтьор" Караганда и "Академия Пандев".

До момента те изиграха един приятелски мач по време на лагера - 1:1 със полския "Стал" Миелец. Проверката с австрийския "Хартберг" пък се провали заради влошените метеорологични условия.

Съставите

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (Димитър Евтимов), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай, 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов (Маурисио Гарсес), 30. Яник Вилдсхут, 17. Бисмарк Чарлс

"Динамо" Москва: 31. Лещук, 2. Варела, 24. Евгениев, 15. Сазанов, 50. Кутицкий, 74. Фомин, 53. Шимански, 6. Сулаквелидзе, 22. Жуковский, 14. Мазурин, 70. Тюкавин