ЦСКА се измъчи срещу малтийски дебютант, но продължава напред в Лига Европа

"Червените" спечелиха с 2:1 срещу "Сиренс" на "Армията"

Вицешампионът на България ЦСКА се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа, въпреки че се измъчи с малтийския дебютант "Сиренс" насред ст. "Българска армия". Тимът на Стамен Белчев спечели с 2:1 с обрат в края на двубоя.

След нулево равенство на почивката, за гостите бе отсъдена дузпа в 48', но вратарят Густаво Бусато отрази удара на Максуел. 20 минути по-късно обаче бразилският нападател на "Сиренс" се реваншира за пропуска и откри резултата.

ЦСКА все пак се събуди в последния четвърт час и избегна грандиозна издънка. Първо в 75' влезлият като резерва Ахмед Ахмедов изравни, а в добавеното време вратарят на "Сиренс" Дейвид Касар си отбеляза автогол след центриране на Али Соу за крайното 2:1.

Така ЦСКА преодоля първия предварителен кръг на Лига Европа за трета поредна година. "Червените" ще научат следващия си съперник в понеделник (31 август). Ден по-късно е жребият за третия кръг.

Съставите

ЦСКА: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 20. Тиаго, 21. Юга (71' - Ахмедов), 7. Енрике, 10. Белтраме (65' - Санкаре), 8. Кери (57' - Йомов), 22. Соу

"Сиренс": 24. Касар, 90. Ромеу (30' - Уокър), 8. Дос Антос, 19. Борг, 99. Еспиндола, 23. Агиус (82' - Грег), 21. Сциклуна, 7. Оливейра (78' - Мифсуд), 10. Максуел, 28. Бустос, 11. Доморо