ЦСКА сломи "Ботев" Пловдив в мач със спорно съдийство

"Армейците" се изкачиха на второ място в класирането

ЦСКА победи с 3:2 гостуващия "Ботев" Пловдив в двубой от 11-ия кръг на родния футболен шампионат. С успеха "армейците" изпревариха тазвечершния си съперник и вече заемат второто място в класирането с актив от 22 точки - две зад лидера "Лудогорец", който е с мач повече.

Точни за "червените" бяха Жорди Кайседо на два пъти - в 42' и 73', и Георги Йомов в 72', а за "жълто-черните" се разписаха капитанът Тодор Неделев от дузпа в 79' и резервата Димитър Тонев в 84'.

Основна тема обаче ще бъдат дискусионните решения на съдийската бригада, ръководена от Георги Давидов.

Треньорът на домакините Стойчо Младенов пусна титулярите си, въпреки че на ЦСКА предстои сблъсък с украинския "Зоря" Луганск в Лигата на конференциите идния четвъртък (21 октомври). В стартовия състав се завърна възстановилият се от контузия Тибо Вион.

Гостите бяха по-активни преди почивката. Първата грешка на рефера бе спиране на опасна атаката на "Ботев" заради засада. Повторенията показаха, че Маркиньос не е зад последния бранител на ЦСКА.

"Червените" поведоха в края на първата част, след като Кайседо засече с глава центриране на Брадли Мазику.

"Ботев" отговори в 67' чрез Маркиньос. Попадението премина през продължителен видеопреглед и не бе зачетено заради засада - втората дискусионна ситуация в мача.

ЦСКА се активизира и нанесе двоен удар в рамките на минута в 72' и 73' с голове на Йомов и Кайседо.

В 79' "Ботев" намали от дузпа на Неделев, като преди отсъждането ѝ също имаше щателен преглед с VAR. И все пак останаха съмнения дали Маркиньос е бил фаулиран.

"Канарчетата" направиха 2:3 в 84' чрез влезлия като смяна Димитър Тонев и поставиха ЦСКА под натиск в оставащите минути, но "армейците" съхраниха крехкия си аванс.

Съставите

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 24. Мухар, 15. Вион, 10. Йомов, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

"Ботев" Пловдив: 1. Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Генев, 6. Мертенс, 7. Мартинс, 8. Неделев, 10. Току, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Янсон