ЦСКА сломи "Славия" в дербито, Георги Петков пострада

"Армейците" спечелиха с 3:2 в "Овча купел"

ЦСКА победи "Славия" с 3:2 като гост в столичното дерби от 20-ия кръг на Първа лига. Мачът на стадиона в кв. "Овча купел" бе белязан от контузията, която получи вратарят на "белите" Георги Петков.

Ветеранът беше откаран в болница след тежко падане при сблъсък с Жорди Кайседо от ЦСКА в 32', довело до 11 минути добавено време към първата част. На мястото на стража влезе юношата Денислав Жеков.

На почивката резултатът бе 0:0, но през второто полувреме за "Славия" бяха точни Йон Бакеро (55') и Ерол Дост (80'), а за ЦСКА - Жорди Кайседо (63'), Мено Кох (72') и Амос Юга (78'). Сблъсъкът предложи и два червени картона - на Ертан Томбак от домакините и Греъм Кери от гостите.

С трите точки "червените" събраха 44 на второто място - 4 за шампиона "Лудогорец". "Славия" заема петата позиция с актив от 29 точки.

В следващия ЦСКА приема борещия се за оцеляване тим на "Ботев" Враца, докато "Славия" гостува на "Лудогорец".

Съставите

"Славия": 1. Петков, 3. Томбак, 77. Вълчев, 37. Керчев, 4. Соарес, 11. Добрев, 17. Дост, 73. Минчев, 88. Тасев, 7. Бакеро, 10. Кирилов

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 4. Кох, 2. Матей, 18. Мазику, 29. Лам, 24. Мухар, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо