ЦСКА - София разгроми "Нефтохимик" пред погледа на Стоичков

"Армейците" се наложиха над бургазлии с 5:1

ЦСКА - София постигна разгромен успех с 5:1 срещу бургаския "Нефтохимик" в третия кръг от Първа професионална лига. Убедителната победа се случи пред погледа на легендата на "армейците" Христо Стоичков на стадион "Българска армия".

"Червените" стартираха с два бързи гола в първите пет минути от мача, дело на Преслав Йорданов и Арсенио Нунеш. Попаденияте паднаха след центрирания от фаул. В 20-тата и 21-вата минута Диого Виана се разписа два пъти, правейки резултата 4:0.

След полувремето, Александър Дюлгеров успя да върне попадение за гостите, след гол в собствената си врата. В 81-вата минута Божидар Чорбаджийски отново направи преднината 4 гола за "армейците".

Така ЦСКА - София се върна към победната си серия, след като допусна загуба с 0:1 срещу "Верея" във втория кръг от първенството.

ЦСКА - София: Китанов, Атанасов, Недялков, Чорбаджийски, Дюлгеров, Виана, Галчев, Пр. Йорданов, Нунеш, Малинов, Маламов

"Нефтохимик": Колев, Манев, Виктор, Пехливанов, Н. Дюлгеров, Орачев, Ранджелович, Божинов, Вълчанов, Петков, Георгиевски