ЦСКА-София започна със загуба (ВИДЕО)

ЦСКА - Спартак (Плевен) 0:1, бивш "армеец" вкара единствения гол в мача

Новият ЦСКА загуби с 0:1 от Спартак Плевен в първата си контрола от лятната подготовка.

Юношата на "червените" Григор Долапчиев, освободен от ЦСКА през миналата година, отбеляза единствения гол малко след почивката.

Пред около 2000 зрители на стадиона в Тетевен ЦСКА започна в следния стартов състав: Анатолий Господинов, Лазар Марин, Божидар Чорбаджийски, Стойчо Атанасов, Красимир Станоев, Диого Виана, Борис Галчев, Преслав Йорданов, Арсенио Нунеш, Самир Аясс, Кристиян Малинов.

И двата отбора са в ранен етап от подготовката си и мачът не блестеше с особени футболни достойнства. Горещините допълнително затрудниха играчите и действията на терена се водеха в бавно темпо.

Долапчиев бе близо до гол за Спартак в 34-а минута, но ударът му с глава излезе в аут.
Преслав Йорданов можеше да вкара за ЦСКА малко по-късно, но малко не му достигна да поражи мрежата.

След почивката "червените" имаха териториално превъзходство, но попадението падна в тяхната врата. Отбеляза го бившият играч на ЦСКА Григор Долапчиев в 55-а минута. Долапчиев, който бе освободен от треньора Христо Янев миналата година, се разписа с глава след центриране отдясно.

Долапчиев бе близо до втори гол малко по-късно, но не успя да уцели вратата от 2-3 метра.
Въпреки опитите на ЦСКА да изравни, резултатът се запази до края. Любопитно е, че "червените" започнаха контролите по същия начин и миналото лято - със загуба с 0:1 от Спартак Плевен в Тетевен.