ЦСКА удари "Левски" и съхрани шампионските си надежди

"Червените" се наложиха с 2:0, но и "Лудогорец" не сбърка

ЦСКА спечели последното дерби с "Левски" през този сезон и запазва шансовете си за спечелване на шампионската титла. "Червените" се наложиха с 2:0 на Националния стадион с голове след почивката.

В друга среща от 35-ия кръг лидерът "Лудогорец" също стигна до трите точки, побеждавайки като гост "Ботев" Пловдив с 2:0 и разликата на върха се запази.

"Лудогорец" води с актив от 76 точки, а ЦСКА заема втората позиция със 75. Така шампионът на България ще стане ясен в последния кръг, когато ЦСКА приема "Ботев" Пловдив, а "Лудогорец" е домакин на "Черно море".

През първата част на "Васил Левски" имаше много битка, но малко опасности пред двамата вратари. "Сините" отправиха три удара към Витаутас Черниаускас, първият от които още в 7', но литовецът нямаше проблеми.

ЦСКА пък така и не тества Николай Михайлов преди почивката. В края на полувремето "армейците" дадоха свидна жертва - десният бек Иван Турицов получи контузия в коляното и не започна вторите 45 минути.

След почивката "червените" бяха по-активни. В 55' те поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Седрик Унтонджи, но главният съдия Драгомир Драганов не посочи бялата точка.

В 70' ЦСКА откри резултата чрез Тиаго Родригеш. Португалецът стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в играч от стената и стана неспасяема за стража Николай Михайлов.

В 84'  "Левски" остана с човек по-малко, след като Нуно Рейш си изкара два жълти картона в рамките само на 6 минути и потегли към душовете.

Минута по-късно резервата Евандро се възползва от центриране на Тиаго Родригеш и оформи крайния резултат - 2:0 за ЦСКА.

Стартови състави

"Левски": Николай Михайлов, Живко Миланов, Седрик Унтонджи, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Илия Юруков, Станислав Иванов, Давиде Мариани, Паулиньо, Станислав Костов

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Божидар Чорбаджийски, Нуно Томаш, Жеферсон, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Енрике Рафаел, Тиаго Родригеш, Жоржиньо, Али Соу