ЦСКА загря за рестарта с победа над "Ботев" Враца (ГАЛЕРИЯ)

Неочакван герой за "червените"

ЦСКА записа комфортен успех с 2:0 срещу друг елитен тим -  "Ботев" Враца, в единствената си контролна среща преди рестарта на сезона в Първа лига. Героят за "армейците" под проливния дъжд на ст. "Българска армия" бе неочакван - Томи Юрич, отчел се с гол и асистенция.

Двата тима се прибраха при нулево равенство след първото полувреме, в което "червените" имаха инициативата, а Али Соу направи няколко пропуска.

След почивката и двамата треньори - Милош Крушчич и Антони Здравков, направиха доста промени.

В крайна сметка ЦСКА поведе в 77', когато Ахмед Ахмедов бе фаулиран в наказателното поле, а Томи Юрич се разписа от бялата точка. 180 секунди по-късно той изведе Греъм Кери очи в очи с вратаря на "Ботев" и ирландецът не сбърка - 2:0.

ЦСКА започва доиграването на спрения заради пандемията сезон на 6 юни (събота) с гостуване на "Витоша" Бистрица в мач от 25-ия кръг. На врачани пък предстои визита на "Ботев" Пловдив.

Съставите:

ЦСКА: Бусато, Турицов, Антов, Мазику, Занев, Пинто, Малинов, Белтраме, Джеси, Евандро, Соу (Черниаускас, Жеферсон, Чорбаджийски, Кери, Юрич, Рафаел, Ахмедов, Смоленски, Гълъбов, Митрев, Бауренски, Иванов, Дончев)

"Ботев" Враца: Костов, Ганев, Миланов, Керчев, Лясков, Васев, Златински, Н’Диайе, Атанасов, Домовчийски, Том (Янков, Генов, Ивайлов)