ЦСКА загуби втората си контрола в Марбея (ВИДЕО)

"Червените" отстъпиха с 1:3 на "Академия Пушкаш"

ЦСКА отстъпи с 1:3 на "Академия Пушкаш" във втората си контрола на испанска земя. В първата "армейците" стигнаха до равенство 1:1 с германския "Бохум".

В първите минути на срещата с унгарците стражът на "червените" Черниаускас направи две спасявания, а този на противника улови топката след удар с глава на Чорбаджийски.

В 20-ата минута Едвин Джеси проби отдясно и центрира добре към Енрике, който стреля с глава в аут. Пет по-късно Перейра отправи удар след многоходова комбинация, но топката отново не намери вратата на унгарците. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивката в Марбея при резултат 0:0.

На старта на второто полувреме в игра се появиха Петър Петров, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Валентин Антов, Евандро, Жоржиньо, 17-годишният Йоан Бауренски и 18-годишният Никола Борисов, а почивка получиха Черниаускас, Чорбаджийски, Перейра, Секулич, Бикел, Малинов, Джеси и Соу.

В 54-ата минута унгарците откриха резултата. "Академия Пушкаш" поведе с 2:0 в 62-ата минута, а три по-късно след корнер и разбъркване в наказателното поле се стигна до трети гол.

В 66-ата минута в игра се появи Кирил Десподов, който замени Енрике. Националът проби отдясно, премина през трима футболисти и стреля, но ударът му срещна крака на защитник на унгарците и излезе в корнер.

Тиаго Родригеш замени Рубен Пинто в 77-та минута на срещата, а в 81-ата отбеляза гол, след като получи страхотно подаване от Евандро. Последва силен шут на Тиаго, но топката излезе в корнер след рикошет. До края не се стигна до нови опасности пред двете врати.

Така ЦСКА допусна поражение във втората си контрола в Испания. Третата проверка на "армейците" е в сряда (23 януари) срещу китайския "Шанхай Шенхуа".

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 27. Борис Секулич, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто (к), 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 11. Станислав Манолев, 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров, 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 23. Йоан Бауренски, 20. Тиаго Родригеш, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 10. Евандро