ЦСКА започна европохода си с победа, фантастичен гол на Тиаго

"Армейците" с минимален успех срещу латвийския "Рига"

С фамозен гол на Тиаго от 30 метра ЦСКА спечели минимално с 1:0 срещу латвийския "Рига" в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Бразилецът се разписа в началото на втората част с далечен удар и това бе достатъчно за успеха.

"Червените" започнаха без типичен централен нападател след продажбата на Фернандо Каранга и не създадоха голово положение през първото полувреме.

Гостите от Латвия повече може да съжаляват, че не поведоха до почивката, след като на два пъти вратарят Черниаускас спаси чисти ситуации пред своята врата. В 8-ата минута Дейвис центрира ниско и Иван Енин засече топката отблизо и само отличният рефлекс на стража спаси вратата на ЦСКА.

Първата добра атака на "червените" дойде в 20-ата минута, когато Жоржиньо продължи към Рубен Пинто, но португалецът стреля слабо в ръцете на вратаря на гостите.

"Рига" едва не поведе в самия край на първата част, когато Вусурович се озова на чиста позиция, но Черниаускас отново с отличен рефлекс изби топката в корнер.

Наставникът на ЦСКА Нестор Ел Маестро, за когото това бе дебютен мач като старши треньор в евротурнирите, реагира на почивката и пусна в игра Едвин Джеси на мястото на Рафаел Енрике.

Смяната даде резултат в 49-ата минута, когато многоходова акция в средата на терена завърши с топовен удар от 30 метра на Тиаго Родригеш, който не остави шансове на вратаря на "Рига" - 1:0.

Играчите на Ел Маестро не използваха импулса след попадението и до края резултатът остана непроменен.

Реваншът е след седмица в Рига.

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Борис Секулич, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Жеферсон, Рубен Пинто, Валентин Антов, Жоржиньо (89-Тонислав Йорданов), Кристиан Малинов, Рафаел Енрике (46-Едвин Джеси), Тиаго Родригеш

"Рига": Роберт Озолс, Владислав Габовс, Антонийс Черномордийс, Володимир Байенко, Антон Куракинс, Стефан Панич, Милан Вусурович (90-Крис Карклинш), Иван Енин, Томислав Шарич, Джордж Дейвис, Дарко Лемаич