ЦСКА завърши сезона с бой над Миньор (Перник)

"Червените" вкараха 6 гола и допуснаха 1

Носителят на Купата на България ЦСКА завърши по подобаващ сезона, след като разгроми Миньор Перник с 6:1 в последния си мач от кампанията в Югозападната "В" група.

Така момчетата на Христо Янев приключиха шампионата убедително на първо място с актив от 94 точки. ЦСКА допусна само едно равенство през сезона срещу Сливнишки герой при голова разлика 146:10.

Николай Дичев откри резултата в 13-а минута, а Йордан Йорданов удвои в 32-а. Две минути по-късно Николай Цветков вкара за 3:0 и при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

В 52-а минута Николай Цветков отбеляза втория си гол в мача, а Костадин Хазуров се разписа за 5:0 в 61-а минута.

В 71-а минута влезлият като резерва юноша на клуба Марио Йорданов бе изведен в чиста позиция и той не сгреши, отбелязвайки втория си гол за представителния отбор на ЦСКА.

Двубоят бе по-специален за вратаря на ЦСКА - 40-годишния Стоян Колев, който изигра последния си мач за ЦСКА.

В самия край дойдоха и минутите на Миньор. Най-напред Мирослав Тодоров остана сам срещу вратаря но отлична намеса на Стоян Колев предотврати сигурен гол. В следващата минута той бе по-прецизен и след като финтира умело Милен Кикарин прати топката в мрежата и вкара почетния гол за Миньор.