ЦСКА завърши зимната подготовка без загуба, дебютант бележи

"Армейците" победиха "Локомотив" София с 3:1 в контролна среща

ЦСКА завърши зимната подготовка без загуба! Тимът на Бруно Акрапович победи с 3:1 втородивизионния "Локомотив" София в последната си контрола преди началото на пролетния дял в Първа лига. За вицешампионите той започва с гостуване на "Славия" идната събота.

Днес, на ст. "Българска армия", "червените" поведоха в 8' с гол на Адалберто Пеняранда от дузпа, отсъдена за фаул срещу него. ЦСКА удвои в 65', когато влезлият като резерва Бисмарк Чарлс намери отлично Тиаго Родригеш и последният преодоля вратаря Божидар Митрев с лекота.

"Железничарите" намалиха изоставането си шест минути преди края чрез Георги Бабалиев, но домакините сложиха точка на спора секунди по-късно. Разписа се Джорди Кайседо, за когото това бе неофициален дебют с "червената" фланелка. Еквадорецът се нуждаеше само от 12 минути след появата си в игра, за да отбележи.

Освен генерална репетиция за подновяването на сезона, двубоят бе и възможност за ЦСКА да представи новопривлечените Кайседо и Феде Варела. Треньорът Бруно Акрапович не заложи на тях от първата минута, а изненадващо сред резервите останаха още Густаво Бусато, Юрген Матей, Жеферсон и Георги Йомов.

Съставите

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 11. Петър Занев, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 7. Енрике Рафаел, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригеш, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто Пеняранда, 22. Али Соу, 24. Джером Синклер

"Локомотив" София: 21. Божидар Митрев, 2. Педро Ферари. 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев, 4. Мики Орачев, 89. Матеус Роча, 22. Владимир Семерджиев, 8. Николай Цветков, 45. Григор Долапчиев, 18. Светослав Диков, 14. Валентин Николов