Цветан Соколов и "Лубе" отстъпиха на "Перуджа" в четири гейма

Загуба с 1:3 (23:25, 24:26, 25:18, 15:25) от шампиона

Цветан Соколов и неговият "Лубе Чивитанова" загубиха дербито на 17-ия кръг на италианското волейболно първенство. Вицешампионите отстъпиха като гости на първенеца "Перуджа" с 1:3 (23:25, 24:26, 25:18, 15:25) и спряха серията си от 7 поредни победи във всички турнири.

Диагоналът на националния отбор реализира 9 точки, а най-резултатен в срещата беше Вилфредо Леон с 16. За победителите Марко Подрашчанин добави 11, а Александър Атанасиевич се отчете с 9.

В първия гейм срещата се развиваше точка за точка, като "Перуджа" имаше предимство от 17:15. Техният аванс беше стопен и "Лубе" поведе на свой ред с 21:19. Силна игра на блокадата на шампионите доведе до равенство 23:23, а след това "Чивитанова" загуби първия гейм.

Втората част се разви аналогично на първата, като гостите имаха крехко предимство при 14:13, но силна игра в защита и ас на Подрашчанин обърнаха развоя, с което "Перуджа" поведе със 17:15. Отново се стигна до 23:23, където по-здрави нерви показаха възпитаниците на Лоренцо Бернарди, повеждайки с 2:0 след 26:24.

Третият гейм стартира силно за гостите, които направиха страхотна серия от 6 поредни точки, с което имаха предимство от 13:5. "Лубе" поддържаше аванса си, което накара наставника на "Перуджа" да пусне в игра резерви, с цел съхраняване на основните играчи за четвъртия гейм. "Чивитанова" затвори частта с 25:18.

Решението на треньора на шампионите се оказа правилно. Гостите водеха с 9:8, но силна игра на Вилфредо Леон обърна развоя и донесе предимство от 11:9. Неубедителното посрещане на "Лубе" увеличи предимството на съперника до 6 точки, а в крайна сметка "Перуджа" се поздрави с успеха след 25:15.

С победата си отборът на Лоренцо Бернарди излезе първи в класирането преди срещата на "Итас Трентино" с 42 точки, а "Чивитанова" остана на третата позиция с 38 пункта.

В неделя отново ще можете да проследите мач от италианската Серия А1. "Милано" среща шампиона "Модена" от 19 ч. - пряко по RING и онлайн на VOYO.