Далила Мухамад е най-бързата за всички времена на 400 м с препятствия

Американката постигна нов световен рекорд в Доха

Американката Далила Мухамад триумфира в бягането на 400 м с препятствия и подобри световния рекорд в осмия ден на световното първенство по лека атлетика в Доха, Катар.

Тя спечели златния медал с време 52,16 секунди. По този начин родената в Ню Йорк атлетка и олимпийска шампионка от Рио де Жанейро през 2016 г. подобри с 0,04 секунди най-доброто време в света, чийто "автор" беше отново тя - през юли 2019 г. Мухамад премина дистанцията за 52,20 секунди и спечели титлата на САЩ.

Втора в Доха остана друга американка - Сидни Маклафлин. Тя завърши с време 52,23 секунди.

Бронзът отиде при Ръшел Клейнът от Ямайка. Атрактивната бегачка подобри собственото си най-добро постижение и спря хронометрите на 53,74 секунди.

Това е трети подобрен рекорд по време на световното първенство по лека атлетика в Катар. Преди Мухамад да стане най-бързата за всички времена на 400 м с препятствия, смесената щафета на САЩ на два пъти подобри досегашните върхови постижения.