Дъжд от голове и червен картон за Неймар за победата на ПСЖ

Парижани се справиха с "Бордо"

Лидерът във френската футболна Лига 1 "Пари Сен Жермен" победи с 4:3 "Бордо" в среща от 26-ия кръг. В дъждовен Париж двата тима зарадваха феновете с напрегнат мач, а в продължението на редовното време Неймар получи червен картон.

Гостите първи откриха резултата след попадение на Уанг Уи-Жо в 18-ата минута. Предимството им обаче трая само 7 минута. Ди Мария подаде на Кавани, а нападателят на ПСЖ не сбърка, въпреки че останаха съмнения за засада при паса.

Домакините направиха резултата 2:1 чрез Маркиньос и нова асистенция на Ди Мария. Но секунди след това "Бордо" отново изравни с гол на Пабло Кастро.

Двата тима започнаха съперничеството си отначало и през второто полувреме, когато феновете видяха още 3 гола. Отново Маркиньос, а след това Килиан Мбапе се разписаха за 4:2 в полза на ПСЖ. Падро от "Бордо " върна един гол.

В самия край на срещата Неймар получи втори жълт картон и беше изпратен по-рано в съблекалнята.

ПСЖ остава лидер в първенството на Франция, като води пред втория "Олимпик" Марсилия с 13 точки. "Бордо" е на 12-а позиция.