Дъжд от тенис топки по време на "Айнтрахт" - "Лайпциг" (ВИДЕО)

Феновете протестираха заради деня на мача

Протест с... тенис топки! Това се случи по време на мача от Бундеслигата между "Айнтрахт" и "Лайпциг".

В началото на второто полувреме от сектора на домакините полетяха стотици топки, които бързо покриха част от терена. Наложи се те да бъдат събирани с машини. Това пък доведе до забавяне на съдийския сигнал за начало с около 15 минути.

Хвърлянето на тенис топки беше израз на протест на феновете на "Айнтрахт". Те недоволстват, че мачът е бил насрочен за понеделник и по този начин голяма част от привържениците не са могли да присъстват на трибуните.

В крайна сметка обаче домакините останаха доволни, тъй като постигнаха победа с 2:1. И трите попадения паднаха през първото полувреме. "Лайпциг" поведе в резултата чрез Жеан Кевин Аугустин, но "Айнтрахт" успя да запише пълен обрат след голове на Чандлър и Кевин Принс Боатенг.

Така тимът от Франкфурт се изкачи на трето място в класирането, докато "Лайпиц" остава пети.