Дебютант с нова победа в MotoGP, Валентино Роси също пише история

Французинът Фабио Куартараро спечели и Гран При на Андалусия

Фабио Куартараро продължава да се представя отлично в дебютния си сезон в МotoGP. След като спечели откриващата надпревара, днес французинът записа втора победа, триумфирайки в Гран При на Андалусия. Пилотът на "Ямаха" стартира от полпозишъ и не изпусна лидерската позиция до края.

Втори и трети на писта "Херес" завършиха съотборниците на Куартараро - Маверик Винялес и Валентино Роси. Последният стъпи на подиума за 199-и път и общо 235-и в мотоциклетния спорт. Италианската легенда завърши в призовите места за пръв път от месец април 2019 г.

Отборът на "Ямаха" се възползва от грешки на основни конкуренти. Едва 13 състезатели завършиха Гран При на Андалусия заради отпадания и катастрофи по трасето, чиято температура на асфалта бе над 60 градуса.

В надпреварата не взе участие световният шампион Марк Маркес. Испанецът падна тежко преди седмица и претърпя операция на дясната си ръка. Въпреки че опита да премине квалификациите, той и екипът му решиха да не рискуват.