Дербито завърши без победител, Яблонски пак вкара на ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)

2:2 пред близо 30 000 на стадион "Васил Левски"

"Левски" и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в дербито от 13-ия кръг на Първа лига. Пред близо 30 000 привърженици на националния стадион "Васил Левски" двата тима изиграха равностоен двубой и поделиха точките.

"Левски" откри резултата още в 8-ата минута, когато Давид Яблонски се извиси при едно центриране от ъглов удар на Жорди Гомес и засече топката в мрежата. За чешкия бранител това бе гол №6 от началото на сезона. Той е и голмайстор на "сините".

"Сините" не успяха да запазят аванса си дълго и 4 минути по-късно Тиаго Родригеш изравни с изстрел от границата на наказателното поле. В 15-тата минута отново той преодоля стража Митрев, този път с удар от над 25 метра.

През втората част "Левски" се впусна в търсене на изравнително попадение и в 61-ата минута то стана факт. Милош Цветкович центрира отдясно, а Роман Прохазка засече покрай Дюлгеров.

До края на срещата имаше предимно нерви и много работа за главния съдия Георги Кабаков, но не и чисти голови положения.

Така ЦСКА остава на второ място в Първа лига, но вече с актив от 28 точки, на 2 зад лидера "Лудогорец", който е и с мач по-малко. "Левски" запазва третата си позиция с 25 точки.

Стартови състави

"Левски": Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Антонио Вутов, Габриел Обертан, Сержиу Буш

ЦСКА: Витаутас Черняускас, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Александър Барт, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Тиаго Родриргеш, Станислав Манолев, Густово Кулма, Фернандо Каранга