Десподов с асистенция при успех на "Щурм"

Тимът на национала разби с 4:1 "Адмира" в австрийското първенство

Кирил Десподов се отчете с асистенция за успеха с 4:1 на своя "Щурм" Грац срещу "Адмира Вакер" в мач от деветия кръг на австрийското първенство. Националът подаде на резервата Хушпек в 54' за 3:1.

Резултата на "Меркур Арена" откри Китеишливи в 18', а Балай покачи на 2:0 в 48'. "Адмира" върна един гол в 53', когато точен бе Кадлец, преди Хушпек да се възползва от пас на Десподов за 3:1. Разгрома оформи Рьохер в 72'.

Малко след четвъртото попадение за "Щурм" Десподов отстъпи мястото си на Лайтгеб и получи бурни аплодисменти от публиката за доброто си представяне.

С трите точки "Щурм" има 16 и се изравни с четвъртия в подреждането "Рапид" Виена, който приема "Хатберг" по-късно днес.

Лидер е шампионът "Залцбург" с 25 точки. "Адмира" остава на дъното с едва 2 и продължава да преследва първата си победа от началото на сезона.