Димитър Рангелов класира "Коняспор" на полуфинал за Купата на Турция

Българският нападател се разписа при победата с 3:2 срещу "Сиваспор"

Националът Димитър Рангелов вкара гол при победата на "Коняспор" с 3:2 у дома срещу "Сиваспор" във втората четвъртфинална среща в турнира за Купата на Турция. В първия двубой двата тима завършиха наравно 0:0.

Българският нападател бе точен от дузпа в 35-ата минута, като това е общо петото попадение за него през сезона.
Ергин Келеш изравни само минута след това, но Морике Фофана отново даде аванс за "Коня" две минути преди почивката.

Емре Килинчъ направи резултата 2:2 в 57-ата минута, но отново Фофана в 79-ата минута осигури драматичния успех с 3:2 в полза на домакините.

Очертава се български сблъсък на полуфиналите. "Коняспор" и Рангелов ще срещнат отбора на "Касъмпаша", в който играят националите Васил Божиков и Страхил Попов.

Първата среща между двата състава е на 25 април.