Димитров влезе в 2022-а с обрат

Българският тенисист се класира за 1/4-финалите в Мелбърн

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира от категория АТР 250 в Мелбърн. Най-добрият ни тенисист направи обрат срещу аржентинеца Факундо Багнис, побеждавайки с 5:7, 7:6(3), 6:3 след 2 часа и 46 минути игра.

В първата част след размени брейкове в средата ѝ, южноамериканският левичар проби отново за 6:5 и след това взе сета с гейм на нула.

В следващия Багнис направи пробив за 5:4 и сервираше за победата, но с рибрейк Димитров се спаси. В последвалия тайбрек 28-ият в световната ранглиста поведе с 6:3 точки и изравни резултата в мача още при първата си възможност.

В заключителния сет 30-годишният българин проби за 3:2, а в деветия гейм сложи точка на спора в мача.

Григор завърши с 11 аса и 5 двойни грешки. Той вкара 62% първи сервис и спечели 79% от точките при разиграването му.

Следващият съперник на Димитров ще се определи от двубоя между осмия в схемата Макензи Макдоналд (САЩ) и Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия).

Димитров има и мач на двойки днес. Заедно с Давид Гофен от Белгия те се изправят срещу Александър Недовезов (Казахстан) и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан) на корт №14.