Димитров загуби от Чорич на старта в Задар

По-късно днес българинът ще се изправи срещу Педжа Кръстин

Световният номер 19 Григор Димитров започна със загуба участието си в демонстративния турнир в Задар, който е част от сериите "Адриа Тур". Българинът отстъпи в два сета на представителя на домакините Борна Чорич - 1:4, 1:4, а двубоят продължи едва 36 минути.

Бившият №3 спечели първия си сервис гейм, но след това се разколеба и позволи на представителя на домакините да вземе следващите четири гейма, а с това и успеха в първия сет.

Чорич показа разнообразие от удари, докато Григор допускаше грешки.

Във втората част Чорич реализира важен пробив в четвъртия гейм и поведе с 3:1, а след това веднага затвори и мача в своя полза.

23-годишният Чорич и 29-годишният Димитров никога не са се срещали в официален мач под егидата на ATP.

В 20 ч. тази вечер Григор отново ще излезе на корта в двубой срещу сърбина Педжа Кръстин. Междувременно 33-ият в света хърватин ще спори с Новак Джокович.

Надпреварата в Задар е втората спирка за тенисистите от благотворителната надпревара "Адриа Тур", организирана от Джокович. Миналата седмица началото бе дадено в сръбската столица Белград.