"Динамо" Брест загря за "Лудогорец" със спорна победа срещу БАТЕ (ВИДЕО)

Гол-фантом и скандирания "Позор!" в Борисов

Шампионът на Беларус "Динамо" Брест - съперник на "Лудогорец" в плейофите на Лига Европа, загря за двубоя със спорна победа срещу БАТЕ Борисов в дербито от 25-ия кръг на местното първенство. "Динамо" спечели с 4:2 като гост, а в герой се превърна опитният Сергей Кривец, който вкара две попадения на бившия си тим.

Първото от тях - за 3:2 в полза на "Динамо", обаче бе спорно - топката срещна напречната греда, тупна на голлинията и реферът посочи центъра. Последва скандал, а феновете на БАТЕ скандираха "Позор!". Три минути по-късно Кривец сложи точка на спора.

"Динамо" водеше с 2:0 до 71' с голове на Павел Седко и съименникът му Савицки, но БАТЕ изравни чрез Ервен Мукам и Неманя Милич, преди да се стигне до късния обрат.

След успеха отборът от Брест, който е с два мача по-малко, се изкачи до шестата позиция с актив от 38 точки. БАТЕ продължава да води с 49, следван от "Неман" Гродно с 47.

"Динамо" Брест приема "Лудогорец" в четвъртък (1 октомври) от 21:00 ч. на стадиона в столицата Минск.