Динамо и Челси поделиха точките в Киев (ВИДЕО)

Лондончани с две греди

Динамо Киев и Челси завършиха на равно 0:0 в мач от група 7 на Шампионската лига.

Двата отбора започнаха вихрено двубоя и на много високо темпо. Първата чиста ситуация бе за гостите като Еден Азар нацели страничната греда. Малко по-късно Диего Коста бе близо до гол, но не можа да засее остро центриране на Вилиян. Домакините отговориха с контратака на Кравец, а в ответната Матич пропусна. Най-чистата възможност за Динамо през първата част се откри пък през Буялски.

Второто полувреме започна със силен натиск на Челси. Първо Вилиян нацели напречната греда от пряк свободен удар, а малко след това Азар пропусна. Последваха силни минути за домакините, но на два пъти Гонсалес стреля право във вратаря Бегович. В края на двубоя Динамо отново натисна, а Челси отвърна с бърза контраатака.

Така в крайна сметка Динамо Киев и Челси не си отбелязаха голове и завършиха 0:0, с което украинският тим вече има 5 точки в актива си, докато Челси 4.