"Добруджа 07" победи, но отпадна от Шампионската лига

Българският волейболен представител в турнира се наложи над "Абиант Ликургус" Грьонинген с 3:2

Facebook

Отборът на "Добруджа 07" отпадна от Шампионската лига по волейбол при мъжете, независимо че победи холандския тим "Абиант Ликъргъс" с 3:2 (25:19, 24:26, 27:25, 19:25, 15:13). След загубата си в първата среща с 0:3 българският шампион приключи участието си при най-силните и продължава надпреварата за Купата на CEV. Там на 1/32-финалите в турнира "Добруджа07" ще играе с финландския "Хурикаани" Лоймаа. Първият мач ще бъде във Финландия на 7 декември, а реваншът ще е между 20-и и 22-и декември във Варна

Мирослав Живков заложи на титулярен състав: Трифон Лапков, Светослав Арнаудов, Димитър Маринков, Христо Енков, Жулиен Георгиев, Алекс Грозданов и либеро Христо Христов.

Родните волейболисти започнаха срещата отлично и без проблеми записаха първия гейм на своята сметка. Втората част пък отиде при холандците, като домакините бяха догонващи почти до края ѝ, когато изравниха за 23:23. Това обаче не беше достатъчно и резултатът стана 1:1.

Третият гейм също беше оспорван и след няколко обрата краен победител в него стана "Добруджа" за радост на шумната агитка в зала "Конгресна". Гостите отново изравниха след 25:19 в четвъртата част.

Мачът беше решен в напрегнат тайбрек, в който по-добри се оказаха момчетата на Мирослав Живков.

Най-резултатен за "Добруджа 07" стана Жулиен Георгиев със 17 точки. Трифон Лапков добави 14.

Витце Коoистра завърши с 19 точки за гостите.